• Generácia €uro Slovensko

•

Opäť sme sa zapojili do celoslovenskej súťaže Generácia €uro Slovensko, ktorú každoročne organizuje Národná banka Slovenska. 21. novembra sa uskutočnilo 1. kolo online kvízu, ktorým prešli naši študenti so stopercentným skóre. V silnej konkurencii 113 účastníkov postúpilo do druhého kola 37 tímov, a medzi nimi aj ten náš.

A kto sa na tomto úspechu podieľal?

Koordinátorka tímu Ing. Arleta Salkovičová a členovia – študenti III.A: Miriam Dianovská, Silvia Žigová, Samuel Sekan, Natália Gejdošová a Iveta Rošková.

Celému nášmu tímu srdečne gratulujeme a držíme palce v druhom kole.:)

• Školská súťaž  v spracovaní informácií na počítači

sa uskutoční v utorok 17. 12. 2019

so začiatkom o 10.30 h (po 3. vyučovacej hodine).

Súťažiť sa bude v učebniach U23U24, a to v dvoch kategóriách:

1. kategória: začiatočníci (žiaci prvého a druhého ročníka)

2. kategória: pokročilí (žiaci tretieho a štvrtého ročníka)

Program:

1. Slávnostné otvorenie súťaže (10.30 – 10.40 h)
            2. Rozcvičenie (10.40 – 11.00 h)
            3. Odpis textu na rýchlosť (11.10 – 11.20 h)
            4. Tlač a nahrávanie súťažných prác (11.20 – 12.00 h)

Vyhodnotenie súťaže a odovzdanie cien pre víťazov sa uskutoční neskôr,

presný termín vopred oznámime.

Po napísaní odpisu na rýchlosť súťažiaci môžu odísť domov.

• Mikuláš na našej škole

• „Mikulášku, dobrý strýčku modlím sa ti modlitbičku,...“ aj takéto sviatočné pesničky zneli na našej škole po tom, čo nás navštívil Mikuláš. Spolu s Mikulášom prišli anjeli a nechýbal ani čert. Mikuláš na školu priniesol dobrú náladu, anjeli rozdávali sladkosti a čert uhlie.

Už sa tešíme na ďaľší rok, kedy nás príde znova navštíviť.

• VI. ročník celoslovenskej súťaže odborných vedomostí

• Žiačky IV. A triedy K. JošťákováN. Mojšová sa v dňoch 26. – 27. 11. 2019 zúčastnili VI. ročníka celoslovenskej súťaže odborných vedomostí a praktických zručností žiakov stredných odborných škôl v študijnom odbore 6317 M Obchodná akadémia pod patronátom SOPK

Súťaže sa zúčastnilo 10 škôl. Obchodná akadémia Ružomberok sa umiestnila na 4. mieste.

• Thanksgiving Day

•

Od septembra tohto školského roka u nás pôsobí americká asistentka anglického jazyka Karen Laska, ktorá vo štvrtok 28.11.2019, spolu so žiakmi školy a učiteľmi anglického jazyka oslávila typický americký sviatok, Thanksgivingt.j. Deň vďakyvzdania. Pre žiakov pripravila pútavú prezentáciu, v ktorej ich oboznámila s pôvodom sviatku a zároveň im priblížila zvyky, ktoré v tento deň zachovávajú typickí Američania.

Na konci vyučovacej hodiny všetci zúčastnení zažili taký malý sviatok Vďakyvzdania tu na Slovensku, keďže si spoločne pripravili hostinu podobne ako je to v USA.

Bohužiaľ, moriak chýbal :)

• DOD - deň, keď sa počet žiakov OA zdvojnásobil

• V predvečer Mikuláša, 5. 12. 2019, na Deň otvorených dverí, navštívilo našu školu 183 žiakov ZŠ nielen z okresu Ružomberok, ale i z okolitých okresov.  Vyučujúci  školy spolu so žiakmi pripravili pre všetkých návštevníkov zaujímavý sprievodný program.

A čo na škole videli, počuli a zažili?

• Videli priestory školy, v ktorých prebieha vyučovací proces.
            • Získali informácie o škole, i o dôvodoch, prečo si vybrať práve našu školu.
            • Získali informácie o zahraničnej praxi prostredníctvom projektu Erasmus+.
            • Na vlastné uši počuli, ako znie angličtina v podaní rodenej Američanky.
            • Urobili prvé dotyky s účtovníctvom a programovaním.
            • Zistili, že na klávesnici počítača sa dá veľmi rýchlo písať všetkými 10 prstami.
            • Vďaka členom Žiackej školskej rady zažili, čo znamená škola hrou.

Ďakujeme všetkým učiteľom i žiakom školy, ktorí svojim prístupom prispeli k vydarenej akcii a dôstojnej propagácii našej školy žiakom ZŠ.

• Mesto Ružomberok oceňovalo študentov

• Mesto Ružomberok pri príležitosti Dňa študentstva už tradične oceňovalo výnimočných žiakov stredných škôl  pôsobiacich v meste Ružomberok a študentov KU

Za výborné študijné výsledky a prácu v Žiackej školskej rade, Mestskom študentskom parlamente a predsedníctve Rady mládeže Žilinského kraja bolo toto ocenenie udelené Miriam Dianovskej.

K oceneniu jej srdečne blahoželáme

• Prehliadka talentu žiakov

• Novembrové dni už tradične patria prehliadke talentu žiakov základných a stredných škôl v okrese Ružomberok. Nebolo tomu inak ani 14. 11. 2019, kedy sa konal už 12. ročník žiackej  konferencie. Tá tohtoročná mala  názov „Počuješ ma?“

Naša škola už tradične vystupovala v úlohe spoluorganizátora.

V úlohe moderátorky sa tento rok predstavila N. Húsková. Za svoj profesionálny prístup a kreativitu jej patrí nielen obdiv, ale i úprimné poďakovanie.

To patrí i všetkým žiakom II.A triedy, ktorí sa pod vedením Ing. I. Frolovej postarali o hladký priebeh celej akcie.

• Imatrikulácia prvákov 2019

• Tak ako každý rok, aj tento sme prijímali do našej „školskej rodiny“ prvákov. Tretiaci im pripravili veľa zaujímavých a humorných aktivít.

V týchto aktivitách medzi sebou súťažila 1. A a 1. B trieda. Víťazmi boli všetci prváci, pretože sa aktívne zapájali do aktivít a tretiaci, ktorí pripravili zábavný program.

Na záver prváci zložili imatrikulačný sľub a tretiakom sľúbili tradičné „desatoro“.

• 30 rokov slobody

• V týchto dňoch si pripomíname 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorú odštartovali študenti. Táto revolúcia viedla k pádu socializmu a k vytvoreniu pluralitnej demokracie.

Aj na našej škole sme si spomenuli na odvahu mladých študentov a disidentov, ktorí sa  postavili na odpor totalitnému režimu.

Žiaci 1. až 3. ročníka si pripravili obrazové a textové materiály týkajúce sa Nežnej revolúcie, ktoré spracovali a vytvorili vo svojich triedach nástenky. Štvrtáci pripravili krátke video k nežnej revolúcii.

Touto akciou sme si chceli pripomenúť odvahu mladých ľudí, ktorí pre krajší a spravodlivejší svet boli ochotní obetovať všetko.