• Konferencia školských parlamentov v Martine

• Konferencia - Rozvoj a udržateľnosť školských parlamentov, ako cesty participácie mladých ľudí sa uskutočnila v penzióne Čierna pani v Martine. Našu školu zastupovali Anna Močáryová, Lukáš Legerský a Filip Kerndl. Za Mestský parlament Ružomberok sa konferencie zúčastnili aj žiačky Noemi Kovalčíková a Romana Kmeťová. Naši žiaci prezentovali svoj úspešný Malý projekt ŠP, ktorý zrealizovali v priebehu tohto školského roka.

• Oceňovanie Žilinského samosprávneho kraja

• Pri príležitosti Dňa učiteľov si z rúk predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej, podpredsedu ŽSK Petra Webera a riaditeľky odboru školstva a športu ŽSK Miroslavy Abrmanovej prevzala ocenenie Ing. Ľudmila Kerndlová - riaditeľka OA Ružomberok. Ocenení boli pedagógovia, ktorí majú významné zásluhy na rozvoji škôl, dlhoročnú pedagogickú prax, účasť na projektoch, úspechy žiakov pod ich vedením, publikačnú činnosť a podobne.

Srdečne blahoželáme.

• DEŇ ZEME

• Žiaci nižších ročníkov sa počas maturitnej skúšky vybrali na

mini-tour-the-Ružomberok.

Žiaci prešli takmer 20 tisíc krokov.

• Tretiaci sa zaujímajú o svoju budúcnosť

• Žiaci tretieho ročníka sa 5. apríla 2024 zúčastnili mini veľtrhu Alma Mater v Žiline, na ktorom sa prezentovali  slovenské vysoké školy. Žiaci získali informácie o študijných odboroch, o podmienkach prijatia ako aj  možnostiach ubytovania. V stánku MŠVVaM získali informácie o možnosti získať štipendium, pokiaľ zostanú študovať na Slovensku.

Každý zo zúčastnených žiakov si odnášal nielen informácie, ale i propagačný materiál, ktorý im môže pomôcť pri rozhodovaní „KAM PO SKONČENÍ  ŠKOLY“.

• IDEATON

• Naše žiačky Noemi Kovalčíková, Romana Kmeťová, Eva Murínová, Adriana Lacková a Alexandra Kravčuková sa 5.4.2024 zúčastnili v Sobášnom paláci v Bytči IDEATONU. Cieľom IDEATONU bolo nájsť nové a inovatívne spôsoby na zvolenú tému, identifikovať problémy a hľadať kreatívne riešenia. Taktiež na udalosti mali možnosť stretnúť zástupcov z iných škôl, zaujímavých mentorov a dozvedieť sa viac o metóde Design Thinking a Mind Map. Na IDEATONE naše žiačky predstavili tému - Ako zapojiť neaktívneho človeka v školskom prostredí s využitím metódy Mind Map. Takýmto spôsobom sme sa spoločne s vybranými strednými školami zo Žilinského kraja podieľali na tvorbe inovatívnych riešení.

• Exkurzia Osvienčim

• Opäť sme sa vybrali s našimi žiakmi uctiť si obete holokaustu a navštívili sme múzeum koncentračného tábora Osvienčim. Sprievodkyne nás previedli koncentračným táborom Auschwitz I. a Auschwitz II. Birkenau.

• ZELENÝ CERTIFIKÁT

• Zelený certifikát a logo sme získali za odovzdaný elektroodpad a použité batérie v roku 2023. Tento dokument je potvrdením, že Obchodná akadémia Ružomberok pristupuje zodpovedne k ochrane životného prostredia aj správnym triedením odpadov. Spoločnosť SEWA, a.s. postupne nahrádza papierovú dokumentáciu elektronickou. Hlavným dôvodom je v čo najväčšej miere eliminovať negatívne dopady našej činnosti na životné prostredie. Tento rok bol po prvýkrát Zelený certifikát zaslaný v elektronickej podobe.

• Olympiáda - Mladý účtovník

• V spolupráci so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov práve prebieha 26. ročník Olympiády Mladý účtovník. Svoje sily si v nej každoročne merajú študenti stredných škôl a obchodných akadémií. Aj naša škola sa každoročne zapája a radí medzi najlepších v účtovaní v OMEGE. Tento rok Kristína Zelencová IV.A sa prebojovala medzi 30. najlepších, ktorí postupujú na II. online celoštátne kolo. Gratulujeme!