• OZNAM - Prijímacie skúšky

• Vážení zakonní zástupcovia,

Riaditeľka školy zverejní na výveske školy a na webovom sídle školy zoznam
            uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania 17. mája 2024.

V kolónke žiaci a rodičia - Prijímacie skúšky.

Uchádzač alebo zákonný zástupca neplnoletého uchádzača najneskôr do 22. mája 2024 písomne odošle strednej škole záväzné potvdenie o nastúpení/nenastúpení prijatého uchádzača.

Zavazne_potvrdenie.doc ---- Zavazne_potvrdenie.pdf

• Mladý digitálny Európan 2024

• 15.mája 2024 sa sedem študentov tretích ročníkov zúčastnilo online vedomostnej súťaže Mladý digitálny Európan 2024. Žiaci mali 45 minút na vyplnenie testu s 30 otázkami o Európskej únii. Šikovní tretiaci to však splnili ešte v predstihu. Teraz už len budeme čakať na výsledky, ktoré budú vyhodnotené NIVaM-om najneskôr do 30.mája. Úspešní súťažiaci budú pozvaní na celoštátne kolo.

• Stretnutie Mládežníckeho parlamentu ŽSK

• Naši žiaci Filip Kerndl, Romana Kmeťová, Noemi Kovalčíková a Eva Murínová sa dňa 14.05.2024 zúčastnili stretnutia Mládežníckeho parlamentu ŽSK. Na stretnutí bol schválený štatút Mládežníckeho parlamentu a boli predstavené jednotlivé ambasádorské tímy.

• Návšteva Okresného súdu žiakov II. ročníka

• Dňa 10.5. 2024 sa naši študenti druhých ročníkov zúčastnili návštevy Okresného súdu v Ružomberku. Privítala nás pani prokurátorka E Makovická, ktorá nám porozprávala aká je právna úloha prokuratúry pri vyšetrovaní trestných činov. Týkalo sa to najmä predaja a konzumácii drog. Potom nám pedagóg pre výkon trestu povedal ako funguje spolupráca s odsúdenými v takomto ústave. Najviac sa nám venoval odsúdený Miro, ktorý nám rozpovedal svoj príbeh. Ochotne odpovedal na naše zvedavé otázky. Stretnutie bolo naozaj poučné a miestami bolo aj náročné počúvať čo-ako-a-prečo je tam kde je. Radil našim študentom vždy odolať akýmkoľvek pokušeniam skúsiť drogy, pretože im to môže zničiť celý život. Nech sa radšej poučia z jeho chýb, nie zo svojich.

• Olympiáda MLADÝ ÚČTOVNÍK

• Obchodná akadémia sa aj v tomto školskom roku zapojila do Olympiády MLADÝ ÚČTOVNÍK, ktorú organizuje firma KROS. Kristína Zelencová žiačka IV.A triedy bola úspešná v I. kole a následne postúpila do II. celoslovenského kola, kde sa umiestnila na veľmi peknom 19. mieste.

Srdečne blahoželáme!