• Olympiáda MLADÝ ÚČTOVNÍK

Obchodná akadémia sa aj v tomto školskom roku zapojila do Olympiády MLADÝ ÚČTOVNÍK, ktorú organizuje firma KROS. Kristína Zelencová žiačka IV.A triedy bola úspešná v I. kole a následne postúpila do II. celoslovenského kola, kde sa umiestnila na veľmi peknom 19. mieste.

Srdečne blahoželáme!

• 25. apríl – Medzinárodný deň žien a dievčat v IT sektore.

Tento deň, nazývaný tiež Girl’s Day, sa oslavuje na celom svete vždy v štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci a prepája dievčatá s reálnym svetom IT. Cieľom podujatia je predstaviť svet IT a moderných technológií dievčatám vo veku 15 – 19 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia, práce či podnikania im sektor ponúka. A tak IT organizácie, firmy aj univerzity otvárajú v tento deň svoje brány, aby stredoškoláčky na celom Slovensku mohli nahliadnuť do tohto dynamicky sa rozvíjajúceho sveta a na vlastné oči posúdiť možné budúce kariérne uplatnenie dievčat v sektore. Z našej školy sa tohto podujatia zúčastnili dve žiačky z druhého a jedna žiačka z tretieho ročníka. Na FRI UNIZA sa dozvedeli, že pri vytváraní webových aplikácií úzko spolupracujú študenti z rôznych fakúlt, učitelia so študentami, ale aj univerzity z rôznych miest. Do tohto procesu vstupujú i firmy a podnikatelia.

• Inovatívne streDnutie

Naše žiačky Noemi Kovalčíková, Romana Kmeťová, Eva Murínová, Alexandra Saloňová a Adriana Lacková sa zúčastnili 17.04.2024 Inovatívneho streDnutia, ktoré sa konalo na Obchodnej akadémii v Martine. Podujatia sa zúčastnili obchodné akadémie zo Žilinského kraja. Naša škola na podujatí predstavila tému Neformálne vzdelávanie - Chillout zóna.

• Konferencia školských parlamentov v Martine

Konferencia - Rozvoj a udržateľnosť školských parlamentov, ako cesty participácie mladých ľudí sa uskutočnila v penzióne Čierna pani v Martine. Našu školu zastupovali Anna Močáryová, Lukáš Legerský a Filip Kerndl. Za Mestský parlament Ružomberok sa konferencie zúčastnili aj žiačky Noemi Kovalčíková a Romana Kmeťová. Naši žiaci prezentovali svoj úspešný Malý projekt ŠP, ktorý zrealizovali v priebehu tohto školského roka.

• Oceňovanie Žilinského samosprávneho kraja

Pri príležitosti Dňa učiteľov si z rúk predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej, podpredsedu ŽSK Petra Webera a riaditeľky odboru školstva a športu ŽSK Miroslavy Abrmanovej prevzala ocenenie Ing. Ľudmila Kerndlová - riaditeľka OA Ružomberok. Ocenení boli pedagógovia, ktorí majú významné zásluhy na rozvoji škôl, dlhoročnú pedagogickú prax, účasť na projektoch, úspechy žiakov pod ich vedením, publikačnú činnosť a podobne.

Streda 8. 5. 2024