• žiadosť o vystavenie odpisu vysvedčenia

• 11.05.2021 08:18
      • ziadost_o_vystavenie_odpisu.doc

Vydávanie odpisov dokladov o vzdelaní
        (ročníkové vysvedčenie, vysvedčenie o maturitnej skúške)

Na základe písomnej žiadosti (tlačivo, ktorú je možné zaslať aj e-mailom naoark.mail@gmail.com) škola vystaví odpis do 30 dní od jej podania. Pri vyplňovaní správne vyplňte všetky údaje podľa predtlače. Odpis nahrádza originál. Po vyhotovení odpisu si žiadateľ tento prevezme osobne a jeho prevzatie podpíše do katalógu alebo protokolu. So sebou si prinesie aj občiansky preukaz.

Originály dokladov o vzdelaní si starostlivo odložte, pretože ich budete potrebovať:
        • k maturitnej skúške – všetky ročníkové vysvedčenia
        • k prihláške na vysokú školu – všetky ročníkové vysvedčenia + maturitné
        • pri nástupe do zamestnania – maturitné vysvedčenie

NIKDY nikomu nedávajte originály (tie iba k nahliadnutiu) a urobte si ich overené fotokópie.

V PRÍPADE STRATY MATURITNÉHO VYSVEDČENIA JE MOŽNÉ VYDAŤ DUPLIKÁT VYSVEDČENIA IBA JEDENKRÁT!