• Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
  • Novinky

     • Interaktívne vyučovanie prírodných vied


      Žiaci druhého ročníka si 18. 6. 2024 zopakovali vedomosti z prírodných vied vo vedeckom parku Steelpark v Košiciach. Okrem toho sa prechádzali historickým centrom „metropoly východu“, aby si pripomenuli také umelecké skvosty ako je Dóm sv. Alžbety, kaplnka sv. Michala, Urbanova veža, budova Štátneho divadla, pred ktorým sa nachádza spievajúca fontána, Andrássyho palác, či Jakabov palác.
      Pred 30° C teplotami všetkým dobre padlo ukrytie sa v nákupnom centre Aupark, v ktorom sme zavŕšili náš deň v Košiciach.

     • Účelový kurz pre tretiakov

      Už tradične pred koncom šk. roku žiaci tretieho ročníka absolvovali „Kurz na ochranu života a zdravia“, tentokrát dochádzkovou formou. Počas štyroch dní zrealizovali turistickú vychádzku na Vlkolínec, športové dopoludnie, vyskúšali si orientáciu v neznámom teréne a zopakovali si zásady správania sa v prírode, zdravotnú prípravu a civilnú ochranu. Všetko zavŕšili grilovačkou v Čutkovskej doline.

     • Príjemný deň v historickom Krakove

      11. jún sme strávili putovaním do neveľmi vzdialeného a prekrásneho historického poľského Krakova. Hneď na začiatku našej prechádzky týmto čarovným mestečkom nás privítal wawelský drak chrliaci oheň. Je to bytosť, ktorá sa navždy zapísala do dejín Krakova a je jednou z najznámejších a najfotografovanejších atrakcií mesta. Je spojený s vrchom Wawel, kde sa nachádza kráľovský hrad. Podľa povesti žil u drak v jaskyni pod kopcom a jeho prítomnosť vyvolávala u obyvateľov strach a hrôzu. Dnes ho pripomína už len táto socha. Následne sme sa prešli cez hradné nádvorie plné rozkvitnutých kvetov, ruží a kríkov. Svoje čaro má aj Hlavné námestie, ktoré je najväčším stredovekým námestím v Európe spolu so svojou starou tržnicou. Vychutnali sme si aj atmosféru romantických kľukatých uličiek Starého mesta. Domov sme odchádzali s nadšením a presvedčením, že túto návštevu čoskoro zopakujeme, počas zimných

     • Medzinárodné stretnutie v rámci projektu Erasmus+ Explore solidarity!

      V dňoch 15. – 20. mája 2024 sa naše žiačky Alexandra Kravčuková, Michaela Klásková, Romana Kmeťová, Liana Mirgová a Rebeka Dančová zúčastnili mládežníckej výmeny v rámci projektu Erasmus+ pod názvom Explore solidarity, ktorá sa uskutočnila v oravskom Zuberci.

      Počas celého týždňa naše dievčatá trávili čas s rovesníkmi z iných európskych krajín, ako napr. Litvy, Malty alebo Talianska. Témou celého stretnutia bolo spolunažívanie a solidarita so starými a handikepovanými ľuďmi a spôsoby ako pomôcť spríjemniť ich život. Každá skupina prispela vlastným kreatívnym nápadom k výrobe nejakého darčekového predmetu, napr. výrobe ružičiek, ktoré následne odniesli do zariadenia pre seniorov v Kláštore pod Znievom a do Centra sociálnych služieb v Tvrdošíne. Pre obyvateľov spomenutých zariadení účastníci seminára pripravili taktiež zaujímavý kultúrny program, v ktorom zaspievali piesne v rôznych jazyk

  • Partneri

  • Zvonenia

   Pondelok 15. 7. 2024
   • Prihlásenie

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje